Eşya Nedir

Eşya Nedir?

 Eşya insanların Günlük kullanımında Rahat etmesini Sağlayan veya geçimini Sağlayan İnsan yapımı taşına bilir Cansız nesnelerin Bütününe Eşya denir.

Eşya Sözlükte ne demektir?

Türlü Amaçlarla kullanılan , Yapısı, Taşınabilir Cansız Varlıkların Tümü.

klasik eşya modelimiz

klasik eşya modelimiz

Eşya;

Eşya hukuki ve İdari anlamda eşya genel olarak maddi bir varlığı bulunan, sınırları ve kapsamı belirli olan ve üzerinde ayini hak kurulabilen insan dışındaki varlıklardır.

Eşya türleri sadece tek bir parçadan oluşan ve eşyanın hukuki niteliklerine sahip olan nesnelere basit eşya denir. Birden ziyade basit eşyanın, bir araya gelerek kendilerinden bağımsız ve başlı başına bir eşya oluşturmaları halinde birleşik eşya olur. Birleşik eşyayı oluşturan parçalar artık ondan bağımsız düşünülemez, bu nitelikteki parçalara mütemmim cüz ayrılmaz parça denir.

İkinci el Eşya; Yukarıdaki Bu Anlatımı Yaptıktan sonra bizim ikinci el Eşyayı nasıl aldığımızı ve  ikinci el piyasasının nasıl geliştiğini anlatalım.

Firmamızda Eşyaları Sergilememiz...

Firmamızda Eşyaları Sergilememiz…

eşya ilk alındıktan sonra  kullanılır ve ev hanımlarının yeni eşya istemesi veya kullandığı eşyadan bıkması halinde Değişime Girer.  İkinci el Eşyayı Elinden Çıkarmaya Karar veren Kişiler İnternet Arama motorlarından bu genellikle Google Arama motorudur. Arama Motorundan İkinci el Eşya Alanlar Diye Arama yapıldığında Karşınıza Çıkan Her hangi Site içeriğini Beğendiğiniz Bir Firmaya Satarsınız.

Bu Firmalarda ve Bizde Dikkat etmeniz Gereken Şey Gerçekten Bu Firmaların Ticari Kayıtı var mı veya İkinci el Eşya Alım satım yaptığı Mağazası var mı ? Bunlara Dikkat etmeniz Gerekir. Çünkü Ticari Kaydı olan ve mağaza Sahibi Firmalar Eşyalarınızın Değerlendirilmesin de Daha Güvenilir ve Daha yüksek Fiyat Anlamına gelir. Bizim kendi Takip Ettiğimize Göre Eşyanızı ikinci el Eşya alanlara Satacağınız Zaman Arama motorunda Karşınıza Çıkan Firmaların En üste görünene Google Reklamlarında Reklam verenlerin Bir Çok Firmanın Ticari Kaydı yoktur. Ve bu İşi Kamyonet üzerinde Yapmaktadırlar.

Beyaz Eşya modelimiz...

Beyaz Eşya modelimiz…

Bizde Eşya Alanlar olarak Bu Tür kişilere Eşyanızı satarken Siz Değerli Müşterilerimizin Dikkatli olması Amacı ile uyarı yapmış olalım.

Eşya Alım satımı yapmak ve nasıl yapıldığını anlatmak Yada Eşyanın ne olduğunu anlatmak açısından Bu yazımızı yazmış bulunmaktayız.

Firmamız Ticaret den çok Müşteri Bilgilendirmesine Daha Çok Önem vermektedir.

Eşya nedir ?

Eşya nasıl ikinci El eşyaya dönüşür?

İkinci El eşyalarımı nasıl satarım?

 

Leave Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir